O planach

 

o planach

Zaniedbaliśmy swoje obowiązki, zamęczyliśmy znajomych ciągłym gadaniem o przelotach, transferach, hotelach, apartamentach i innych takich. Po wielu godzinach spędzonych na przeczesywaniu portali rezerwacyjnych postanowiliśmy podzielić się wynikami poszukiwań ze światem. Zebraliśmy do kupy tysiące walających się wszędzie małych karteczek na których nieśmiało zapisywaliśmy swoje plany i o to jesteśmy!

Plany podzielimy na 3 kategorie

  • 1. Budget – najtańszy transport, najtańszy nocleg, dużo komunikacji miejskiej.

Najczęściej jak to w życiu bywa, jak jest tanio, to trzeba co nieco poświęcić. Super tani lot może równać się z przesiadkami i wielogodzinnym oczekiwaniem. Jeśli nie jest Ci straszne spędzenie nocy albo całego dnia na lotnisku to śmiało możesz wybierać plany z tej kategorii. Tanie noclegi niestety mają to do siebie, że lokalizacja obiektu zachwycająca nie jest, choć nie jest to regułą. W opcji budget znajdziecie w większości hostele, czyli obiekty w których wynajmujecie łóżka, a nie pokoje. Po za tym hostelowa łazienka zawsze jest wspólna. Nie każdy chce spać w pokoju 8 osobowym z obcymi ludźmi (chyba że jedziecie 8 osobową grupą, wtedy da się przeżyć), ale opcja budget to przede wszystkim minimalizacja kosztów. Przejazdy z lotnisk za pośrednictwem komunikacji miejskiej, polskich busów, flexibusów, pociągów itp. Trzeba liczyć się z tym, że z domu wyjedziecie dużo za wcześnie i na lotnisku trochę poczekacie na swój samolot.

  • 2. Standard – tani transport, tani nocleg, komunikacja miejska, tani wynajem samochodu.

Nic nadzwyczajnego, w tej opcji ceny są troszkę wyższe niż w Budget. Płacimy naturalnie za większą wygodę. Loty z najpopularniejszych lotnisk w kraju, bez kombinowania, najczęściej loty bez pośrednie lub takie gdzie czas oczekiwania na przesiadkę nie jest bardzo długi. Noclegi w apartamentach (nie w takich w jakich mieszkają bogacze, zwyczajne mieszkania wynajmowane turystom ;P), pensjonatach, małych hotelikach, domkach campingowych. Nieco lepsza lokalizacja, czasem śniadanie wliczone w cenę. Komunikacji miejskiej nie odrzucamy, jeśli połączenie jest sensowne, niewymagające od nas ciągłego przesiadania się to czemu by nie skorzystać? Możliwość wynajęcia taniego samochodu. Malutkiego, gdzie jest mało miejsca na bagaż, ale zawsze to 4 kółka i większa wygoda.

  • 3. Standard plus – tani transport, tani nocleg, wynajem samochodu, transfery lotniskowe

Do opcji standard dodaliśmy plusik. Cóż on oznacza? Transport i noclegi zostają w takiej samej formie. No, może będą ciut lepsze. Wynajmowany samochód jest w tej opcji większy, a co za tym idzie, pomieścimy więcej bagażu. Dodaliśmy też możliwość transferów lotniskowych, które do tanich nie należą i najlepiej sprawdzają się w przypadku min. 4 osób.

 

 

Reklamy