Citybreak! Malmö + Kopenhaga! 4 dniowy pobyt w SIERPNIU 2018 dla 4 os od 600 zł/os! Przelot + noclegi + transfery! Plan: Budget

Niewiarygodnie niskie ceny lotów do Szwecji skłoniły nas do opracowania planu na 4 dniowy citybreak w dwóch położonych obok siebie miastach. Wycieczka: Malmö + Kopenhaga dla 4 osobowej grupy od 600 zł/os! W cenie przelot + noclegi + transfery

Termin 17.08 – 20.08.2018

Liczba osób: 4

Plan: Budget

malmo 4
Panorama Malmo
Źródło: Pixabay

Etap 1 – Lecimy do Malmö

Loty

Lot odbywa się na pokładzie samolotu linii lotniczych Wizzair. W cenie biletu przewidziany jest tylko bagaż podręczny. Przy tak krótkim pobycie powinno wystarczyć.  Lecz jeśli to za mało, to podczas rezerwowania biletów, jednym z kroków będzie możliwość wykupienia dodatkowego bagażu rejestrowanego dla każdego z pasażerów.

Opłata za bagaż rejestrowany w przypadku tego lotu wynosi:

do 20 kg – ok. 150 zł / w dwie strony

do 32 kg – ok. 212 zł / w dwie strony

By nieco obniżyć koszty możecie wspólnie wykupić choćby jeden dodatkowy bagaż.

 

Poznań (POZ) – Malmö (MMX) – Poznań (POZ)

78 zł/os

Poznań 06:10 – Malmö 07:15 (1h 05 min)

Malmö 13:30 – Poznań 14:35 (1h 05 min)

 

Do Malmö bezpośrednio dolecicie z 5 polskich lotnisk: Poznania, Gdańska, Katowic, Krakowa i Warszawy. Bilety z reguły są tanie choć trzeba pamiętać by kupić je z odpowiednim wyprzedzeniem. Ceny biletów na sierpień 2018 sprawdzicie tutaj.

Etap 2 – Malmö  17.08 – 19.08

 

W drogę!.. z lotniska w Malmö

Po wylądowaniu, odebraniu bagażu itd. musimy dostać się z lotniska do centrum Malmö. Umożliwią nam to autobusy firmy Flygbussarna. Przejazd trwa około 40 minut, a koszt przejazdu dla jednej osoby w dwie strony to około 199 koron szwedzkich, co po przeliczeniu daje kwotę około 88 złotych.

Malmö Airport 7:45 – Malmö Centralstatnion 8:25

Malmö Airport 8:20 – Malmö Centralstatnion 9:00

Pełny rozkład jazdy, możliwość zakupu biletów oraz inne informacje (częściowo także w języku polskim ;P) dostępne tutaj.

Zakupione bilety nie są przypisane do konkretnej daty. Muszą być wykorzystane do 3 miesięcy od dnia zakupu. Nie są też spersonalizowane, oznacza to że mogą być przekazywane innym.

Koszt przejazdu: 88 zł/os

 

Nocleg

Ten obiekt wygrywa wszystko dzięki swojej lokalizacji. Znajduje się w samym centrum Malmö, 5 minut spacerem dzieli go od żywej okolicy dworca Triangeln. Do dyspozycji Gości jest wspólna kuchnia, czynna przez całą dobę recepcja oraz bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. W każdym pokoju znajduje się telewizor oraz łazienka z prysznicem. Pokoje mieszczące się w części hostelowej zapewniają dostęp do kuchni, sali telewizyjnej oraz położonych na korytarzu wspólnych łazienek. Z budynku można w 2 minuty dojść do Opery Miejskiej w Malmö. Od przystanku autobusowego dzieli obiekt zaledwie 150 metrów.

Cena za pobyt: 969 zł (242,5 zł/os)

 

 

Uwaga!

Rezerwację w tym obiekcie możecie odwołać bezpłatnie do 14.08.2018! Przedpłata nie jest wymagana!

 

Etap 3 – Kopenhaga 19/20.08

 

Flixbusem do Kopenhagi!

Trzeba nam się jakoś przedostać z Malmö do Kopenhagi. Z pomocą przychodzi dobrze wszystkim znany Flixbus. Z racji tego, że miasta są stosunkowo blisko siebie, nie policzą nam zbyt wiele za bilet. Tym samym sposobem dnia następnego będziemy do Malmö wracać.

Malmö 10:15 – Kopenhaga 11:05

Połączenia oraz ceny możecie sprawdzić, o tutaj.

Koszt przejazdu w dwie strony: 44 zł/os

Nocleg

Cabinn Scandinavia jest oddalony o 20 minut spacerem od głównego dworca kolejowego w Kopenhadze i Ogrodów Tivoli. Oferuje on bezpłatne WiFi oraz niewielkie pokoje z łazienką, telewizorem oraz zestawem do parzenia kawy i herbaty. Gorące i zimne napoje, przekąski i kanapki dostępne są w całodobowej recepcji.

Cena za pobyt: 587 zł (147 zł/os)

 

 

Uwaga!

Rezerwację w tym obiekcie możecie odwołać bezpłatnie do 16.08.18! Przedpłata nie jest wymagana! 

 

Etap 4 – Czas wracać 😦

Z powrotem na lotnisko Malmö

Trzeba wracać. Do Malmő dostaniemy się za pośrednictwem Flixbusa. Jadąc do Kopenhagi kupiliśmy bilet w dwie strony, także płatność za przejazd mamy tym razem z głowy. Podobnie jest z podróżą z Malmö Centralstation na Malmö Airport. Na tej trasie także opłaciliśmy sobie przejazd już wcześniej.

Flixbus: Kopenhaga 7:30 – Malmö 8:25

Flygbussarna: Malmö Centralstation 9:15 – Malmö Airport 9:55

Podsumowanie

  • Termin: 17.08 – 20.08.2018

  • Liczba osób: 4

  • Plan: Budget

  • Przelot: Poznań – MalmöPoznań – 78 zł/os

  • 17.08 – Przejazd lotnisko Malmö – centrum Malmö – lotnisko Malmö – ok. 88 zł/os

  • 17.08 – 19.08  – Malmö: Nocleg w STF Malmö City Hostel & Hotel – 242,50 zł/os

  • 19.08 – Przejazd Flixbusem Malmö – Kopenhaga – Malmö – 44 zł/os

  • 19/20.08 Kopenhaga: Nocleg w Cabinn Scandinavia – 147 zł/os

  • Niezbędne dokumenty: paszport lub dowód osobisty

Razem: ok. 600 zł/os

kopenhaga 5
Mała syrenka, Kopenhaga
Źródło: Pixabay

Powyższy plan ma charakter informacyjny i nie jest ofertą turystyczną. Ceny mogą się różnić w zależności od miejsca wylotu, wyboru obiektu noclegowego, terminu oraz innych czynników.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s